Too kevad tuppa

Just praegu on õige aeg otsida taevasiniseid sinililli ja esimesed ülased on oma õied avanud. Kaunid värvilaigud köidavad pruunide okste ja lehekõdu all pilku.

Kevad on hiilinud tasahilju aeda ja metsatukka. Esimesed vaprad kevadõied on hakanud oma ilu näitama. Just praegu on õige aeg otsida taevasiniseid sinililli ja esimesed ülased on oma õied avanud. Kaunid värvilaigud köidavad pruunide okste ja lehekõdu all pilku.
Aedades on lumikellukesed ja märtsikellukesed juba oma õisi heitmas, kuid kena vormiga valged ja lillad krookused on juba murust ja peenardelt välja piilumas. Kauniõielised lumeroosidki mitmete värvivarjunditega on oma ilu näitamas. Kontrastiks võib lisaks õitele tuppa tuua ka lehtdekoratiivseid taimi oma põnevate punakate ja roheliste toonidega. Eriti vahva on oma roosa ja sinise õie poolest kopsurohi. Paljude aedade muruplatsid on mattunud siniliiliate mere alla. Mõnes aias võib kohata ka päikesekollaseid priimulaid, mis veel üsna maadligi hoiavad.
Kuna kevad on tihti ilmalt heitlik on tore need värvilaigud oma tuppa tuua. Parim viis ongi korrata samu värvitoone, mis looduses leida. Kombineerida tuleks kirkaid õievärve, mahedaid pruune ja rohelisi. Kindlasti tuleks varakevadistele lilledele anda rohkelt vett, millega nad ka looduses harjunud, sest muidu ei kesta nende ilu soojas toas kuigi kaua. Sooja tuppa võiks tuua ka dekoratiivseid kirsioksi, mis oma valged punga just siis sulle avavad. Laua kaunistamiseks on hea kasutada erineva kõrgusega nõusid, mis muudavad seaded põnevamaks ja toovad õieilu paremini esile. Aia-ja metsalillede puhul on parim kasutada lihtsaid anumaid, tasse, vanu klaase, miks mitte ka põnevaid madalaid kausse.
Oma kevadises lauakaunistuses kasutasin sinililli, valgeid krookuseid, punase helmikpöörise lehti, ja punaseid lumeroose. Kõrguse jaoks lisasin kirsioksi. Maalähedase talustiiliga sobituvad hästi koredad linased ja ja naturaalsed puuvillased kangad. Köögikappides ringi tuulates võitsid minu poolehoiu Mõisakeraamika kannud, tassid ja taldrikud, mida on saada mitmetes põnevates vormides ja suurustes. Naturaalse tooniga pruun pind kordab looduse hetkeseisu. Lühikesevarrelised krookused leidsid oma koha vanades jalaga klaaspitsides. Seadele annavad mahtu kuivanud ja väändunud humalaväädid. Nii nagu loodus praegu, on ka minu lauakaunistus mahe ja pastellne, ootel kirgaspunaseid tulpe ja erksaid nartsisse.
Olge teiegi loomingulised ning tooge kevad omale tuppa!
Eelmine
Põnevaid fakte naistepäevast
Järgmine
Pulmalillede trendid

Sellel postitusel on 3 vastust

aPvFoAUpI
AjDvGkOTICoKJF
3. juuni 2020
jBRCyEpdSF
xMczKZnuN
3. juuni 2020
DMXyjnqxL
GuIEszovjir
13. september 2020
Email again: