Lillede keel - 6 lille Valentinipäevaks

Sõbrapäevani on jäänud vaid loetud päevad, õige aeg on valida lilled oma kallimale...
Saabumas on Valentinipäev, mis on tuntud ka Sõbrapäevana. Valentinipäev on üks suuremaid lillede kinkimise päevi aasta jooksul. Juba 18. sajandil hakati avaldama raamatuid lillede keelest, milles oli lehekülgede viisi kirjas lillede ja taimede nimetused ning nendele vastavad tähendused. Koos raamatutega hakkas levima tava edastada sõnumeid oma austatule hoolikalt valitud lilledest bukettide kaudu.Eriti sügavaid tundeid väljendasid lilled, mis lõhnasid rohkelt. Arvatavasti tõi selle tava Pärsiast kaasa Rootsi kuningas Karl XII. Tänaseks on lillede keel unustuse hõlma vajunud ning sõnumiga kaardikesed lisatakse kimbule. Erinevates kultuurides võivad lilled kanda erinevat tähendust. Põhjatu interneti abiga toon teieni killukese lillede keelt.

Taditsiooniline lill Sõbrapäeval on mõistagi punane roos, mis tähistab romantilist armastust. Tegelikult on veel palju lilli, mis annavad kinkija poolt edasi mitmeid sõnumeid.


Tulp
Lihtne lill, kuid ilusa sõnumiga. Tulp on sümboliks täiuslikule armastusele ja on ka armastuse kinnituseks. Kinkides tekitab sooja tunde, kuna tulp on kevadlill.

Pojeng
Suure lopsaka õiega pojeng kannab endas mitmeid tähendusi. Kõige enam aga seostatakse lille romantika ja jõukusega.

Liilia
Liiliad on majesteetlikud ja siirad lilled, mis kannavad ilu, klassi ja stiili sõnumit. Mees, kes laseb oma naisele teha kimbu nendes kallitest lilledest on peen ning tunneb oma kaaslast hästi.
      
       

Sirel
Sirel on aina populaarsemaks muutuv lill meie poodides. Sel imeliselt lõhnaval õiel on mitmeid tähendusi vastavalt värvile. Valentinipäeva sõnumi edasi andjaks on kõige sobivama sõnumiga valge sirel, mis ütleb saajale, et ta on esimene unelmate armastus.

Nelk
Nõukogude taaka kandev nelk, ei ole alati just eelistatud, kuid tegelikult on tegemist väga vastupidava ja ilusa lillega. 18. sajandist kannab ta imetluse, vallutuse ja armastuse tähendust. Lisaks kõigele on tänapäeval aretatud imelisi nelgisorte erinevates värvi variatsioonides.

Tulikas
Värvirikas kevadlill, mis sümboliseerib šarmi, atraktiivsust ning sära. Kinkides armsamale kimbu tulikaid on ta pimestatud sinu võlust.
      
      


Ärge unustage oma kalleid­,
 maasikad ja vahukoor ei tee ka paha!Kasutatud kirjandus, pildid:
 http://www.womansday.com/relationships/dating-marriage/g744/flower-meanings/#ampshare=http://www.womansday.com/relationships/dating-marriage/g744/flower-meanings/
https://www.proflowers.com/blog/the-history-of-valentines-day

E. Lehner, J. Lehner ,,Folklore and symbolism of flowers, plants and trees´´
https://www.flickr.com/photos/30886590@N06/13933323674/
https://fineartamerica.com/featured/summer-garden-romantic-shabby-chic-peonies-roses-ranunculus-flowers-prints-wall-decor-kathy-fornal.html
https://www.fiftyflowers.com/product/vintage-pink-and-cream-carnation-flowers.htm

Eelmine
Pulmamessi tuules
Järgmine
Põnevaid fakte naistepäevast

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: